All the results from day 2 of Bedford Women's Stage Race

 

It was no surprise that the overall winner came from Horizon Fitness.  The team went into the second day of this race with three riders almost one and a half minutes clear and the short, flat individual time trial was always going to favour the talent of Paralympic pursuiter Sarah Storey.  The real interest lay in how it would all play out on the very tough Millbrook circuit – we know it is tough, we have been there and raced it ourselves!

 

Stage 3, the individual time trial took place over two laps of the speed bowl, flat and fast, but made more interesting by a strong wind and changeable weather.  With the organisers not allowing specialist time trial bikes, many added clip on aero bars to their road bikes to give them a better position.  Sarah Storey, riding last, recorded the best time of the day, at 9:06 with relative newcomer to cycling Emma Grant, in only her second year of racing but already identified by BC as a talent and part of the Talent Team, coming in just 13 seconds behind her.

 

Stage 3: 4m TT - top five finishers (full results below)

  1. Sarah Storey, 9.06
  2. Emma Grant, 9.19
  3. Corrine Hall 9.32
  4. Bernadette Hards, 9.34
  5. Dani King, 9.36

 

Stage 4 was 80 kilometres on what is widely regarded as one of the toughest circuits in the country.  Flat and exposed to strong winds in places, and then very steep and twisting in others.  The two climbs on the circuit are vicious and sure to break up a race.   The original field of almost 90 riders n day one, was down to 76 for the start of the final stage and a further 8 riders did not finish.

 

It was on lap two that the action started.  Three riders - Anna Fischer (Max Gear RT), Clare Galloway (PSUK CRT/Gigawave) and Catherine Williamson(Rapha/Condor CC) – got away from the main group and established a gap that looked like it might stick.  Horizon Fitness and in particular Sarah Storey, were driving the pace in the bunch and causing a great deal of damage to the riders there.  With three to go, they really stepped on the gas and a small group, led by Horizon Fitness bridged to the breakaway group, where they kept the pace high and shed some more riders almost immediately.

 

Coming into the finish there were only three riders left to contest and it was Dani King, known for her fast finish, that took advantage of a very professional lead out from her team mate Sarah Storey.  She came over the line with time to punch the air in satisfaction.

 

Stage 4: 80km Millbrook - top 5 finishers (full results below)

  1. Dani King, Horizon Fitness (2:02:40)
  2. Catherine Hare, Rapha Condor
  3. Sarah Storey, Horizon Fitness
  4. Alli Holland, Maxgear
  5. Emma Grant AW Cycles

 

That was more than enough wrapped up the GC for Sarah Storey and the time prize for Horizon Fitness.

 

Paralympic champion Sarah Storey said, “I am delighted with the team's performance and how well we pulled together.  To get Dani to win the two road stages and getting top two on the GC is amazing.  We controlled every stage!  This is a dream result for us and we are really looking forward to our next race."

 

Photograph courtesy of Seren PR  

 

Other results

Points: Catherine Williamson

KOM Stage 4: Anna Fischer

 

 

 

Stage 4: Road Race Millbrook – provisional

1 6 Dani King Horizon Fitness Racing Team 2:02:40 @ 00:00

2 32 Catherine Williamson Rapha/Condor CC 2:02:40 @ 00:00

3 1 Sarah Storey Horizon Fitness Racing Team 2:02:40 @ 00:00

4 10 Alli Holland Max Gear RT 2:02:46 @ 0:06

5 21 Emma Grant AW Cycles.co.uk 2:04:20 @ 1:40

6 58 Claire Galloway PSUK CRT/Gigawave 2:04:20 @ 1:40

7 73 Natalie Creswick Twickenham CC 2:05:22 @ 2:42

8 85 Mathilde Matthijsse Bedfordshire Road Cycling Club 2:05:25 @ 2:45

9 8 Marianne Britten Max Gear RT 2:05:25 @ 2:45

10 64 Nikki Juniper Eastern Region 2:05:40 @ 3:00

11 71 Tamina Oliver Squadra Donne 2:05:40 @ 3:00

12 75 Corinne Hall Twickenham CC 2:05:40 @ 3:00

13 9 Anna Fischer Max Gear RT 2:05:44 @ 3:04

14 48 Jessica Booth Halesowen A&CC 2:05:55 @ 3:15

15 39 Charlotte Colclough Wannabies 2:06:30 @ 3:50

16 35 Sarah Byrne Wannabies 2:06:30 @ 3:50

17 13 Hannah Barnes Motorpoint/Marshalls Pasta 2:09:10 @ 6:30

18 23 Maryka Sennema Surrey Cycle Racing League 2:09:35 @ 6:55

19 11 Bernadette Hards Max Gear RT 2:09:35 @ 6:55

20 28 Rebecca Curley Rapha/Condor CC 2:09:35 @ 6:55

21 87 Rachel Armitage London Dynamo 2:09:35 @ 6:55

22 36 Sarah King Wannabies 2:09:35 @ 6:55

23 15 Hannah Walker Motorpoint/Marshalls Pasta 2:09:35 @ 6:55

24 18 Hannah Shenton Motorpoint/Marshalls Pasta 2:09:35 @ 6:55

25 77 Lowri Bunn Army Cycling Union Women’s Road Racing Tea2m:13:05 @ 10:25

26 30 Claire Beaumont Rapha/Condor CC 2:13:08 @ 10:28

27 14 Harriet Owen Motorpoint/Marshalls Pasta 2:13:20 @ 10:40

28 49 Ella Hopkins Halesowen A&CC 2:13:21 @ 10:41

29 38 Monica Eden Wannabies 2:13:21 @ 10:41

30 66 Iona Sewell Squadra Donne 2:13:21 @ 10:41

31 88 Lauren Whitmore London Dynamo 2:13:21 @ 10:41

32 90 Rachel Turner London Dynamo 2:13:21 @ 10:41

33 24 Leona Kadir Surrey Cycle Racing League 2:13:21 @ 10:41

34 42 Fiona Spotswood Bad-Tri/Fred Baker Cycles 2:13:21 @ 10:41

35 17 Hannah Manley Motorpoint/Marshalls Pasta 2:13:21 @ 10:41

36 45 Gillian Taylor Bad-Tri/Fred Baker Cycles 2:13:21 @ 10:41

37 2 Hannah Rich Horizon Fitness Racing Team 2:13:21 @ 10:41

38 16 Maxine Filby Motorpoint/Marshalls Pasta 2:13:21 @ 10:41

39 12 Jackie Garner Max Gear RT 2:14:48 @ 12:08

40 59 Fiona Duncan PSUK CRT/Gigawave 2:16:00 @ 13:20

41 41 Ruth Bradbook Bad-Tri/Fred Baker Cycles 2:19:20 @ 16:40

42 34 Tracey Fletcher Wannabies 2:20:22 @ 17:42

43 47 Ellinor Jones Halesowen A&CC 2:20:22 @ 17:42

44 56 Louise Eden SW Ladies/Champion Systems 2:20:22 @ 17:42

45 29 Tracey Corbett Rapha/Condor CC 2:21:20 @ 18:40

46 67 Miriam Freemantle Squadra Donne 2:21:30 @ 18:50

47 27 Emily Bagnall Surrey Cycle Racing League 2:21:35 @ 18:55

48 68 Gail Aspden Squadra Donne 2:22:25 @ 19:45

49 69 Stephania Magri Squadra Donne 2:22:25 @ 19:45

50 86 Lizzie Leake Bedfordshire Road Cycling Club 2:22:25 @ 19:45

51 82 Clare Simon Bedfordshire Road Cycling Club 2:22:25 @ 19:45

52 44 Kat Zolkiewicz Bad-Tri/Fred Baker Cycles 2:22:25 @ 19:45

53 40 Nicky Russell Bad-Tri/Fred Baker Cycles 2:22:25 @ 19:45

54 25 Rachel Pryzbylski Surrey Cycle Racing League 2:22:50 @ 20:10

55 19 Monica da Polenza AW Cycles.co.uk 2:23:25 @ 20:45

56 26 Claire Leonard Surrey Cycle Racing League 2:25:40 @ 23:00

57 53 Claire Fraser SW Ladies/Champion Systems 2:25:40 @ 23:00

58 37 Gabriella Shaw Wannabies 2:26:40 @ 24:00

59 81 Angela Lewry Bedfordshire Road Cycling Club 2:28:00 @ 25:20

60 65 Susan Wood Eastern Region 2:28:00 @ 25:20

61 20 Nicci Meadows AW Cycles.co.uk 2:28:00 @ 25:20

62 57 Jennifer Milsom PSUK CRT/Gigawave 2:28:00 @ 25:20

63 74 Solveig Findley Twickenham CC 2:30:50 @ 28:10

64 76 Wiesia Kuczaj Twickenham CC 2:30:50 @ 28:10

65 83 Jenny Lake Bedfordshire Road Cycling Club 2:49:00 @ 46:20

66 78 Sophie Waters Army Cycling Union Women’s Road Racing Tea2m:49:00 @ 46:20

67 79 Hayley Notton Army Cycling Union Women’s Road Racing Tea2m:53:15 @ 50:35

68 54 Rhiannon Smallworth SW Ladies/Champion Systems 2:57:30 @ 54:50

DNF 4 Penny Rowson Horizon Fitness Racing Team DNF

DNF 5 Annabel Simpson Horizon Fitness Racing Team DNF

DNF 7 Jeanette Caldicott Max Gear RT DNF

DNF 31 Angharrad Mason Rapha/Condor CC DNF

DNF 33 Katie Fearnehough Rapha/Condor CC DNF

DNF 51 Rebecca Womersley Halesowen A&CC DNF

DNF 72 Dorchie Cockerell Twickenham CC DNF

DNF 84 Amy Hutchinson Bedfordshire Road Cycling Club DNF

DNS 3 Ella Sadler-Andrews Horizon Fitness Racing Team DNS

DNS 22 Kelly Moore AW Cycles.co.uk DNS

DNS 43 Kat Broomhill Bad-Tri/Fred Baker Cycles DNS

DNS 46 Clare Home Halesowen A&CC DNS

DNS 50 Haley Edwards Halesowen A&CC DNS

DNS 52 Fiona Telfer-Brunton SW Ladies/Champion Systems DNS

DNS 55 Carrie Bedingfield SW Ladies/Champion Systems DNS

DNS 60 Kendra White PSUK CRT/Gigawave DNS

DNS 61 Caroline Harding Eastern Region DNS

DNS 62 Kate Scotter Eastern Region DNS

DNS 63 Lysandra Sinclaire-HardingEastern Region DNS

DNS 70 Vicky Ware Squadra Donne DNS

DNS 80 Becky Hoare Army Cycling Union Women’s Road Racing TeamDNS

DNS 89 Emma Patterson London Dynamo DNS

 

Stage 3: Millbrook Time Trial

1 1 Sarah Storey Horizon Fitness Racing Team 09:06

2 21 Emma Grant AW Cycles.co.uk 09:19 @ 0:13

3 75 Corinne Hall Twickenham CC 09:32 @ 0:26

4 11 Bernadette Hards Max Gear RT 09:34 @ 0:28

5 6 Dani King Horizon Fitness Racing Team 09:36 @ 0:30

6 58 Claire Galloway PSUK CRT/Gigawave 09:38 @ 0:32

7 13 Hannah Barnes Motorpoint/Marshalls Pasta 09:44 @ 0:38

8 23 Maryka Sennema Surrey Cycle Racing League 09:45 @ 0:39

9 9 Anna Fischer Max Gear RT 09:48 @ 0:42

10 85 Mathilde Matthijsse Bedfordshire Road Cycling Club 09:50 @ 0:44

11 73 Natalie Creswick Twickenham CC 09:53 @ 0:47

12 59 Fiona Duncan PSUK CRT/Gigawave 10:01 @ 0:55

12 90 Rachel Turner London Dynamo 10:01 @ 0:55

14 72 Dorchie Cockerell Twickenham CC 10:04 @ 0:58

15 36 Sarah King Wannabies 10:05 @ 0:59

16 10 Alli Holland Max Gear RT 10:08 @ 1:02

17 66 Iona Sewell Squadra Donne 10:11 @ 1:05

18 35 Sarah Byrne Wannabies 10:13 @ 1:07

18 64 Nikki Juniper Eastern Region 10:13 @ 1:07

20 18 Hannah Shenton Motorpoint/Marshalls Pasta 10:15 @ 1:09

21 48 Jessica Booth Halesowen A&CC 10:16 @ 1:10

21 67 Miriam Freemantle Squadra Donne 10:16 @ 1:10

23 87 Rachel Armitage London Dynamo 10:17 @ 1:11

24 41 Ruth Bradbook Bad-Tri/Fred Baker Cycles 10:19 @ 1:13

24 71 Tamina Oliver Squadra Donne 10:19 @ 1:13

26 31 Angharrad Mason Rapha/Condor CC 10:20 @ 1:14

27 2 Hannah Rich Horizon Fitness Racing Team 10:21 @ 1:15

28 32 Catherine Williamson Rapha/Condor CC 10:25 @ 1:19

29 8 Marianne Britten Max Gear RT 10:26 @ 1:20

30 88 Lauren Whitmore London Dynamo 10:27 @ 1:21

31 30 Claire Beaumont Rapha/Condor CC 10:32 @ 1:26

31 39 Charlotte Colclough Wannabies 10:32 @ 1:26

31 49 Ella Hopkins Halesowen A&CC 10:32 @ 1:26

34 17 Hannah Manley Motorpoint/Marshalls Pasta 10:34 @ 1:28

35 7 Jeanette Caldicott Max Gear RT 10:35 @ 1:29

36 15 Hannah Walker Motorpoint/Marshalls Pasta 10:38 @ 1:32

36 28 Rebecca Curley Rapha/Condor CC 10:38 @ 1:32

38 33 Katie Fearnehough Rapha/Condor CC 10:39 @ 1:33

39 20 Nicci Meadows AW Cycles.co.uk 10:40 @ 1:34

39 77 Lowri Bunn Army Cycling Union Women’s Road Racing Team 10:40 @ 1:34

41 19 Monica da Polenza AW Cycles.co.uk 10:41 @ 1:35

42 4 Penny Rowson Horizon Fitness Racing Team 10:43 @ 1:37

42 56 Louise Eden SW Ladies/Champion Systems 10:43 @ 1:37

44 81 Angela Lewry Bedfordshire Road Cycling Club 10:46 @ 1:40

45 16 Maxine Filby Motorpoint/Marshalls Pasta 10:50 @ 1:44

46 42 Fiona Spotswood Bad-Tri/Fred Baker Cycles 10:51 @ 1:45

47 45 Gillian Taylor Bad-Tri/Fred Baker Cycles 10:54 @ 1:48

48 24 Leona Kadir Surrey Cycle Racing League 10:56 @ 1:50

48 27 Emily Bagnall Surrey Cycle Racing League 10:56 @ 1:50

48 68 Gail Aspden Squadra Donne 10:56 @ 1:50

51 12 Jackie Garner Max Gear RT 10:59 @ 1:53

51 69 Stephania Magri Squadra Donne 10:59 @ 1:53

53 29 Tracey Corbett Rapha/Condor CC 11:02 @ 1:56

54 25 Rachel Pryzbylski Surrey Cycle Racing League 11:04 @ 1:58

54 84 Amy Hutchinson Bedfordshire Road Cycling Club 11:04 @ 1:58

56 38 Monica Eden Wannabies 11:05 @ 1:59

57 47 Ellinor Jones Halesowen A&CC 11:09 @ 2:03

58 5 Annabel Simpson Horizon Fitness Racing Team 11:10 @ 2:04

59 54 Rhiannon Smallworth SW Ladies/Champion Systems 11:12 @ 2:06

60 40 Nicky Russell Bad-Tri/Fred Baker Cycles 11:14 @ 2:08

61 34 Tracey Fletcher Wannabies 11:17 @ 2:11

62 26 Claire Leonard Surrey Cycle Racing League 11:19 @ 2:13

63 14 Harriet Owen Motorpoint/Marshalls Pasta 11:20 @ 2:14

63 82 Clare Simon Bedfordshire Road Cycling Club 11:20 @ 2:14

65 51 Rebecca Womersley Halesowen A&CC 11:21 @ 2:15

66 37 Gabriella Shaw Wannabies 11:22 @ 2:16

66 76 Wiesia Kuczaj Twickenham CC 11:22 @ 2:16

68 44 Kat Zolkiewicz Bad-Tri/Fred Baker Cycles 11:26 @ 2:20

69 74 Solveig Findley Twickenham CC 11:27 @ 2:21

70 57 Jennifer Milsom PSUK CRT/Gigawave 11:29 @ 2:23

71 83 Jenny Lake Bedfordshire Road Cycling Club 11:30 @ 2:24

72 53 Claire Fraser SW Ladies/Champion Systems 11:33 @ 2:27

73 86 Lizzie Leake Bedfordshire Road Cycling Club 11:46 @ 2:40

74 65 Susan Wood Eastern Region 11:56 @ 2:50

75 78 Sophie Waters Army Cycling Union Women’s Road Racing Team 12:06 @ 3:00

76 79 Hayley Notton Army Cycling Union Women’s Road Racing Team 12:42 @ 3:36

- 3 Ella Sadler-Andrews Horizon Fitness Racing Team DNS

- 22 Kelly Moore AW Cycles.co.uk DNS

- 43 Kat Broomhill Bad-Tri/Fred Baker Cycles DNS

- 46 Clare Home Halesowen A&CC DNS

- 50 Haley Edwards Halesowen A&CC DNS

- 52 Fiona Telfer-Brunton SW Ladies/Champion Systems DNS

- 55 Carrie Bedingfield SW Ladies/Champion Systems DNS

- 60 Kendra White PSUK CRT/Gigawave DNS

- 61 Caroline Harding Eastern Region DNS

- 62 Kate Scotter Eastern Region DNS

- 63 Lysandra Sinclaire-HardingEastern Region DNS

- 70 Vicky Ware Squadra Donne DNS

- 80 Becky Hoare Army Cycling Union Women’s Road Racing Team DNS

- 89 Emma Patterson London Dynamo DNS

 

Final General Classification

1 1 Sarah Storey Horizon Fitness Racing Team 4:31:15 @ 0:00:00

2 6 Dani King Horizon Fitness Racing Team 4:31:52 @ 0:00:37

3 32 Catherine Williamson Rapha/Condor CC 4:33:51 @ 0:02:36

4 10 Alli Holland Max Gear RT 4:34:01 @ 0:02:46

5 21 Emma Grant AW Cycles.co.uk 4:37:08 @ 0:05:53

6 9 Anna Fischer Max Gear RT 4:37:23 @ 0:06:08

7 48 Jessica Booth Halesowen A&CC 4:38:07 @ 0:06:52

8 71 Tamina Oliver Squadra Donne 4:38:25 @ 0:07:10

9 85 Mathilde Matthijsse Bedfordshire Road Cycling Club 4:38:27 @ 0:07:12

10 73 Natalie Creswick Twickenham CC 4:38:42 @ 0:07:27

11 75 Corinne Hall Twickenham CC 4:38:47 @ 0:07:32

12 58 Claire Galloway PSUK CRT/Gigawave 4:38:55 @ 0:07:40

13 39 Charlotte Colclough Wannabies 4:39:36 @ 0:08:21

14 13 Hannah Barnes Motorpoint/Marshalls Pasta J 4:41:12 @ 0:09:57

15 11 Bernadette Hards Max Gear RT 4:41:19 @ 0:10:04

16 18 Hannah Shenton Motorpoint/Marshalls Pasta J 4:42:08 @ 0:10:53

17 23 Maryka Sennema Surrey Cycle Racing League 4:42:13 @ 0:10:58

18 15 Hannah Walker Motorpoint/Marshalls Pasta J 4:42:31 @ 0:11:16

19 64 Nikki Juniper Eastern Region 4:42:52 @ 0:11:37

20 36 Sarah King Wannabies J 4:44:08 @ 0:12:53

21 2 Hannah Rich Horizon Fitness Racing Team 4:44:13 @ 0:12:58

22 66 Iona Sewell Squadra Donne 4:45:58 @ 0:14:43

23 17 Hannah Manley Motorpoint/Marshalls Pasta J 4:46:13 @ 0:14:58

24 49 Ella Hopkins Halesowen A&CC 4:46:44 @ 0:15:29

25 8 Marianne Britten Max Gear RT 4:47:16 @ 0:16:01

26 87 Rachel Armitage London Dynamo 4:47:40 @ 0:16:25

27 35 Sarah Byrne Wannabies 4:48:41 @ 0:17:26

28 28 Rebecca Curley Rapha/Condor CC 4:51:53 @ 0:20:38

29 77 Lowri Bunn Army Cycling Union Women’s Road Racing Team 4:52:07 @ 0:20:52

30 56 Louise Eden SW Ladies/Champion Systems 4:54:50 @ 0:23:35

31 90 Rachel Turner London Dynamo 4:54:55 @ 0:23:40

32 30 Claire Beaumont Rapha/Condor CC 4:55:00 @ 0:23:45

33 16 Maxine Filby Motorpoint/Marshalls Pasta 4:56:26 @ 0:25:11

33 38 Monica Eden Wannabies 4:56:26 @ 0:25:11

35 12 Jackie Garner Max Gear RT 4:56:27 @ 0:25:12

36 24 Leona Kadir Surrey Cycle Racing League 4:56:27 @ 0:25:12

37 45 Gillian Taylor Bad-Tri/Fred Baker Cycles 4:56:28 @ 0:25:13

38 59 Fiona Duncan PSUK CRT/Gigawave 4:57:38 @ 0:26:23

39 88 Lauren Whitmore London Dynamo 5:01:29 @ 0:30:14

40 41 Ruth Bradbook Bad-Tri/Fred Baker Cycles 5:01:52 @ 0:30:37

41 25 Rachel Pryzbylski Surrey Cycle Racing League 5:02:12 @ 0:30:57

42 14 Harriet Owen Motorpoint/Marshalls Pasta J 5:03:05 @ 0:31:50

43 67 Miriam Freemantle Squadra Donne 5:03:27 @ 0:32:12

44 34 Tracey Fletcher Wannabies 5:03:46 @ 0:32:31

45 27 Emily Bagnall Surrey Cycle Racing League 5:04:41 @ 0:33:26

46 68 Gail Aspden Squadra Donne 5:05:06 @ 0:33:51

47 69 Stephania Magri Squadra Donne 5:05:07 @ 0:33:52

48 40 Nicky Russell Bad-Tri/Fred Baker Cycles 5:11:10 @ 0:39:55

49 37 Gabriella Shaw Wannabies J 5:12:12 @ 0:40:57

50 42 Fiona Spotswood Bad-Tri/Fred Baker Cycles 5:13:23 @ 0:42:08

51 57 Jennifer Milsom PSUK CRT/Gigawave 5:13:58 @ 0:42:43

52 26 Claire Leonard Surrey Cycle Racing League 5:15:17 @ 0:44:02

53 19 Monica da Polenza AW Cycles.co.uk 5:18:00 @ 0:46:45

54 47 Ellinor Jones Halesowen A&CC 5:19:57 @ 0:48:42

55 74 Solveig Findley Twickenham CC 5:21:17 @ 0:50:02

56 44 Kat Zolkiewicz Bad-Tri/Fred Baker Cycles 5:23:02 @ 0:51:47

57 82 Clare Simon Bedfordshire Road Cycling Club 5:23:12 @ 0:51:57

58 86 Lizzie Leake Bedfordshire Road Cycling Club 5:23:38 @ 0:52:23

59 53 Claire Fraser SW Ladies/Champion Systems 5:27:13 @ 0:55:58

60 76 Wiesia Kuczaj Twickenham CC 5:27:23 @ 0:56:08

61 20 Nicci Meadows AW Cycles.co.uk 5:28:24 @ 0:57:09

62 65 Susan Wood Eastern Region 5:29:00 @ 0:57:45

63 29 Tracey Corbett Rapha/Condor CC 5:32:22 @ 1:01:07

64 81 Angela Lewry Bedfordshire Road Cycling Club 5:36:01 @ 1:04:46

65 83 Jenny Lake Bedfordshire Road Cycling Club J 5:50:16 @ 1:19:01

66 54 Rhiannon Smallworth SW Ladies/Champion Systems J 5:58:42 @ 1:27:27

67 78 Sophie Waters Army Cycling Union Women’s Road Racing Team 6:03:18 @ 1:32:03

68 79 Hayley Notton Army Cycling Union Women’s Road Racing Team 6:07:59 @ 1:36:44

- 3 Ella Sadler-Andrews Horizon Fitness Racing Team -

- 4 Penny Rowson Horizon Fitness Racing Team J -

- 5 Annabel Simpson Horizon Fitness Racing Team -

- 7 Jeanette Caldicott Max Gear RT -

- 22 Kelly Moore AW Cycles.co.uk -

- 31 Angharrad Mason Rapha/Condor CC -

- 33 Katie Fearnehough Rapha/Condor CC -

- 43 Kat Broomhill Bad-Tri/Fred Baker Cycles -

- 46 Clare Home Halesowen A&CC -

- 50 Haley Edwards Halesowen A&CC -

- 51 Rebecca Womersley Halesowen A&CC J -

- 52 Fiona Telfer-Brunton SW Ladies/Champion Systems -

- 55 Carrie Bedingfield SW Ladies/Champion Systems -

- 60 Kendra White PSUK CRT/Gigawave -

- 61 Caroline Harding Eastern Region -

- 62 Kate Scotter Eastern Region -

- 63 Lysandra Sinclaire-Harding Eastern Region -

- 70 Vicky Ware Squadra Donne -

- 72 Dorchie Cockerell Twickenham CC -

- 80 Becky Hoare Army Cycling Union Women’s Road Racing Team -

- 84 Amy Hutchinson Bedfordshire Road Cycling Club -

- 89 Emma Patterson London Dynamo -

Provisional Result

adad
Web site design by GVC