Giro della Toscana Femminile (2.1)

 

The final stage, 106.9 km from Quarrata to Firenze, was won by Georgia Bronzin (Gauss RDZ Ormu) in a bunch sprint.  She narrowly beat Marianne Vos (Nederland Bloeit) with Kirsten Wild (Cervelo TestTeam) taking third spot.

                               

Race leader, HTC-Columbia's Judith Arndt, rolled over the line safely in the bunch to claim the overall win.  Arndt had a problem-free ride on the final stage to claim her first overall stage race win since she took the Bira in Spain in June 2009.

 

Second overall was Russia's Tatiana Antoshina, with HTC-Columbia's Noemi Cantele in third.

 

"I'm pleased I've won, but what's really nice is that HTC-Columbia has held the leader's jersey from beginning to end, in our last race as a team this season," Arndt said. "First it went to Ina [Yoko Teutenberg] then Noemi had it and finally I got it. Yesterday I wasn't aiming to move into the lead, I was defending Noemi's lead in the breaks, and I had to go with the moves. As a result of that, I ended up in the lead myself."

 

Arndt said that with her final objective of the season, the World Championships, coming up fast, an overall stage race win was more than encouraging and a sign of rising form.

 

"It's my first in over a year, I've had a lot of second places so this is a good moment for me. At the same time that the riders here with HTC-Columbia are going to to the World's, so it's nice to see that everybody's in good shape and ready for that, too."

 

Giro della Toscana final podium

Photograph courtesy of CJPhoto.com at www.highroadsports.com

 

Result Stage 6

1 Giorgia Bronzini (Ita) Gauss RDZ Ormu 2:38:40  
2 Marianne Vos (Ned) Nederland Bloeit    
3 Kirsten Wild (Ned) Cervelo TestTeam    
4 Chantal Blaak (Ned) Netherlands    
5 Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Record Rox    
6 Ina Teutenberg (Ger) HTC Columbia Women    
7 Trixi Worrack (Ger) Germany    
8 Rasa Leleivyte (Ltu) Safi - Pasta Zara    
9 Emma Johansson (Swe) Sweden    
10 Alessandra D'ettorre (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
11 Sara Mustonen (Swe) Sweden    
12 Catherine Hare Willianson (GBr) Great Britain    
13 Monia Baccaille (Ita) Team Valdarno    
14 Andrea Bosman (Ned) Netherlands    
15 Lucy Martin (GBr) Great Britain    
16 Sylwia Kapusta (Pol) Safi - Pasta Zara    
17 Janneke Kanis (Ned) Nederland Bloeit    
18 Gloria Presti (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
19 Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu    
20 Simona Frapporti (Ita) Vaiano Solaristech    
21 Judith Arndt (Ger) HTC Columbia Women

 

General Classification Final

1 Judith Arndt (Ger) HTC Columbia Women 12:31:44  
2 Tatiana Antoshina (Rus) Team Valdarno 0:00:39  
3 Noemi Cantele (Ita) HTC Columbia Women 0:00:51  
4 Emma Johansson (Swe) Sweden 0:01:03  
5 Tatiana Guderzo (Ita) Team Valdarno 0:01:08  
6 Marianne Vos (Ned) Nederland Bloeit 0:01:22  
7 Annemiek Van Vleuten (Ned) Nederland Bloeit 0:01:41  
8 Edita Pucinskaite (Ltu) Gauss RDZ Ormu 0:01:53  
9 Evelyn Stevens (USA) HTC Columbia Women 0:01:57  
10 Natalia Boyarskaya (Rus) Fenixs - Petrogradets 0:02:12  
11 Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Record Rox 0:02:40  
12 Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:02:55  
13 Sylwia Kapusta (Pol) Safi - Pasta Zara 0:03:05  
14 Charlotte Becker (Ger) Cervelo TestTeam 0:03:22  
15 Katie Colclough (GBr) Great Britain 0:03:25  
16 Martine Bras (Ned) Gauss RDZ Ormu 0:03:31  
17 Oxana Kozonchuk (Rus) Safi - Pasta Zara 0:03:32  
18 Andrea Bosman (Ned) Netherlands 0:03:45  
19 Linda Melanie Villumsen (NZl) HTC Columbia Women 0:03:46  
20 Eleonora Patuzzo (Ita) Safi - Pasta Zara    
21 Eivgenia Vysotska (Ukr) Team Valdarno    
22 Petra Dijkman (Ned) Netherlands 0:03:49  
23 Andrea Graus (Aut) Austria 0:04:00  
24 Verónica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Record Rox 0:04:09  
25 Irene Van Den Broek (Ned) Netherlands 0:04:19  
26 Valentina Carretta (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:04:23  
27 Rossella Callovi (Ita) Vecchia Fontana 0:04:25  
28 Rosane Kirch (Bra) Acs Chirio - Forno d'Asolo 0:04:31  
29 Rasa Leleivyte (Ltu) Safi - Pasta Zara 0:04:37  
30 Monia Baccaille (Ita) Team Valdarno 0:04:44  
31 Polona Batagelj (Slo) Slovenia 0:04:54  
32 Trixi Worrack (Ger) Germany    
33 Malgorzta Jasinska (Pol) Team System Data 0:05:03  
34 Catherine Hare Willianson (GBr) Great Britain 0:05:20  
35 Giorgia Bronzini (Ita) Gauss RDZ Ormu 0:05:31  
36 Noortje Tabak (Ned) Nederland Bloeit 0:05:54  
37 Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu 0:05:56  
38 Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Record Rox 0:06:17  
39 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Record Rox 0:06:26  
40 Loes Gunnewijk (Ned) Nederland Bloeit 0:06:31  
41 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Acs Chirio - Forno d'Asolo 0:06:55  
42 Nina Ovcharenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Record Rox 0:07:11  
43 Oksana Kashchishina (Ukr) Team System Data 0:07:22  
44 Sara Mustonen (Swe) Sweden 0:08:24  
45 Luisa Tamanini (Ita) Acs Chirio - Forno d'Asolo 0:08:32  
46 Chiara Vanni (Ita) Vaiano Solaristech 0:09:25  
47 Luise Keller (Ger) HTC Columbia Women 0:09:36  
48 Belen Lopez (Spa) Lointek 0:09:57  
49 Roxane Knetemann (Ned) Netherlands 0:10:18  
50 Sigrid Corneo (Slo) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:11:08  
51 Lucy Martin (GBr) Great Britain 0:11:12  
52 Madeleine Sandig (Ger) Germany 0:11:19  
53 Chantal Blaak (Ned) Netherlands 0:11:24  
54 Hanna Solovey (Ukr) Ukraine 0:11:46  
55 Madeleine Olsson (Swe) Sweden 0:12:45  
56 Iris Slappendel (Ned) Cervelo TestTeam 0:13:35  
57 Ina Teutenberg (Ger) HTC Columbia Women 0:13:52  
58 Marie Lindberg (Swe) Sweden 0:15:11  
59 Kirsten Wild (Ned) Cervelo TestTeam 0:15:22  
60 Romy Kasper (Ger) Germany 0:15:32  
61 Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Solaristech 0:16:08  
62 Lisa Brennauer (Ger) Germany 0:16:52  
63 Alessandra Borchi (Ita) Gauss RDZ Ormu 0:17:13  
64 Simona Frapporti (Ita) Vaiano Solaristech 0:17:26  
65 Alessandra D'ettorre (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:17:33  
66 Veronica Andreasson (Swe) Sweden 0:17:50  
67 Emilia Fahlin (Swe) HTC Columbia Women 0:18:24  
68 Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:18:49  
69 Inga Cilvinaite (Ltu) Safi - Pasta Zara 0:18:51  
70 Daniela Pintarelli (Aut) Austria 0:19:10  
71 Marieke Van Wanroij (Ned) Nederland Bloeit    
72 Mascha Pijnenborg (Ned) Netherlands 0:19:18  
73 Amy Pieters (Ned) Netherlands 0:19:25  
74 Olena Sharga (Ukr) Ukraine 0:19:35  
75 Christina Kollmann (Aut) Acs Chirio - Forno d'Asolo 0:19:42  
76 Svitlana Galyuk (Ukr) Ukraine 0:19:44  
77 Gloria Presti (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:20:35  
78 Svetlana Bubnenkova (Rus) Fenixs - Petrogradets 0:20:48  
79 Adrie Visser (Ned) HTC Columbia Women 0:21:20  
80 Emilie Aubry (Swi) Cervelo TestTeam 0:21:21  
81 Janneke Kanis (Ned) Nederland Bloeit 0:21:22  
82 Alona Andruk (Ukr) Safi - Pasta Zara 0:21:48  
83 Ilaria Rinaldi (Ita) Team System Data 0:22:31  
84 Valentina Bastianelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:22:34  
85 Tjaša Rutar (Slo) Slovenia 0:22:41  
86 Laura Bozzolo (Ita) Team Valdarno 0:22:57  
87 Urša Pintar (Slo) Slovenia 0:23:00  
88 Jennie Stenerhag (Swe) Sweden 0:24:13  
89 Martina Corazza (Ita) Team Valdarno 0:24:55  
90 Emma Trott (GBr) Great Britain 0:25:32  
91 Giada Borgato (Ita) Gauss RDZ Ormu 0:25:37  
92 Chiara Capuzzo (Ita) Vecchia Fontana    
93 Francesca Tognali (Ita) Vaiano Solaristech 0:26:07  
94 Chiara Bortolus (Ita) Team Valdarno 0:26:24  
95 Denise Zuckermandel (Ger) Germany 0:27:39  
96 Kirsty Broun (Aus) Team System Data 0:28:09  
97 Lesya Kalitovska (Ukr) Ukraine 0:28:27  
98 Silvia Valsecchi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi 0:28:35  
99 Liza Rachetto (USA) Team System Data 0:28:42  
100 Alenka Novak (Slo) Slovenia 0:29:16  
101 Eleonora Suelotto (Ita) Gauss RDZ Ormu 0:30:28  
102 Ziva Verbic (Slo) Slovenia 0:31:22  
103 Mireia Epelde Bikendi (Spa) Lointek 0:34:05  
104 Melanie Wotsch (Ger) Germany 0:39:02  
105 Debora Galvez Lopez (Spa) Lointek 0:40:02  
106 Maria Rosario Rodriguez (Spa) Lointek 0:40:14  
107 Tetyana Riabchenko (Ukr) Acs Chirio - Forno d'Asolo 0:41:46  
  Giorgia Bronzini (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Marianne Vos (Ned) Nederland Bloeit    
  Kirsten Wild (Ned) Cervelo TestTeam    
  Chantal Blaak (Ned) Netherlands    
  Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Ina Teutenberg (Ger) HTC Columbia Women    
  Trixi Worrack (Ger) Germany    
  Rasa Leleivyte (Ltu) Safi - Pasta Zara    
  Emma Johansson (Swe) Sweden    
  Alessandra D'ettorre (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Sara Mustonen (Swe) Sweden    
  Catherine Hare Willianson (GBr) Great Britain    
  Monia Baccaille (Ita) Team Valdarno    
  Andrea Bosman (Ned) Netherlands    
  Lucy Martin (GBr) Great Britain    
  Sylwia Kapusta (Pol) Safi - Pasta Zara    
  Janneke Kanis (Ned) Nederland Bloeit    
  Gloria Presti (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu    
  Simona Frapporti (Ita) Vaiano Solaristech    
  Judith Arndt (Ger) HTC Columbia Women    
  Annemiek Van Vleuten (Ned) Nederland Bloeit    
  Oxana Kozonchuk (Rus) Safi - Pasta Zara    
  Charlotte Becker (Ger) Cervelo TestTeam    
  Martine Bras (Ned) Gauss RDZ Ormu    
  Ilaria Rinaldi (Ita) Team System Data    
  Irene Van Den Broek (Ned) Netherlands    
  Edita Pucinskaite (Ltu) Gauss RDZ Ormu    
  Denise Zuckermandel (Ger) Germany    
  Rossella Callovi (Ita) Vecchia Fontana    
  Iris Slappendel (Ned) Cervelo TestTeam    
  Roxane Knetemann (Ned) Netherlands    
  Petra Dijkman (Ned) Netherlands    
  Linda Melanie Villumsen (NZl) HTC Columbia Women    
  Veronica Andreasson (Swe) Sweden    
  Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Verónica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Eivgenia Vysotska (Ukr) Team Valdarno    
  Eleonora Patuzzo (Ita) Safi - Pasta Zara    
  Sigrid Corneo (Slo) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Polona Batagelj (Slo) Slovenia    
  Malgorzta Jasinska (Pol) Team System Data    
  Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Tatiana Antoshina (Rus) Team Valdarno    
  Noemi Cantele (Ita) HTC Columbia Women    
  Chiara Vanni (Ita) Vaiano Solaristech    
  Tatiana Guderzo (Ita) Team Valdarno    
  Noortje Tabak (Ned) Nederland Bloeit    
  Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Nina Ovcharenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Natalia Boyarskaya (Rus) Fenixs - Petrogradets    
  Inga Cilvinaite (Ltu) Safi - Pasta Zara    
  Mascha Pijnenborg (Ned) Netherlands    
  Madeleine Sandig (Ger) Germany    
  Valentina Carretta (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Andrea Graus (Aut) Austria    
  Oksana Kashchishina (Ukr) Team System Data    
  Emilie Aubry (Swi) Cervelo TestTeam    
  Lisa Brennauer (Ger) Germany    
  Madeleine Olsson (Swe) Sweden    
  Katie Colclough (GBr) Great Britain    
  Evelyn Stevens (USA) HTC Columbia Women    
  Luisa Tamanini (Ita) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Rosane Kirch (Bra) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Alona Andruk (Ukr) Safi - Pasta Zara    
  Loes Gunnewijk (Ned) Nederland Bloeit    
  Valentina Bastianelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Melanie Wotsch (Ger) Germany    
  Svetlana Bubnenkova (Rus) Fenixs - Petrogradets    
  Lesya Kalitovska (Ukr) Ukraine    
  Hanna Solovey (Ukr) Ukraine    
  Jennie Stenerhag (Swe) Sweden    
  Belen Lopez (Spa) Lointek    
  Svitlana Galyuk (Ukr) Ukraine    
  Marieke Van Wanroij (Ned) Nederland Bloeit    
  Giada Borgato (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Romy Kasper (Ger) Germany    
  Silvia Valsecchi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Daniela Pintarelli (Aut) Austria    
  Alessandra Borchi (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Solaristech    
  Tjaša Rutar (Slo) Slovenia    
  Amy Pieters (Ned) Netherlands    
  Adrie Visser (Ned) HTC Columbia Women    
  Mireia Epelde Bikendi (Spa) Lointek    
  Christina Kollmann (Aut) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Kirsty Broun (Aus) Team System Data    
  Liza Rachetto (USA) Team System Data    
  Chiara Capuzzo (Ita) Vecchia Fontana    
  Emilia Fahlin (Swe) HTC Columbia Women    
  Luise Keller (Ger) HTC Columbia Women    
  Olena Sharga (Ukr) Ukraine    
  Alenka Novak (Slo) Slovenia    
  Chiara Bortolus (Ita) Team Valdarno    
  Laura Bozzolo (Ita) Team Valdarno    
  Eleonora Suelotto (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Debora Galvez Lopez (Spa) Lointek    
  Francesca Tognali (Ita) Vaiano Solaristech    
  Martina Corazza (Ita) Team Valdarno    
  Maria Rosario Rodriguez (Spa) Lointek    
  Urša Pintar (Slo) Slovenia    
  Ziva Verbic (Slo) Slovenia    
  Marie Lindberg (Swe) Sweden    
  Tetyana Riabchenko (Ukr) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Emma Trott (GBr) Great Britain    
  Sarah Düster (Ger) Cervelo TestTeam    
  Petra Zrimšek (Slo) Slovenia    
  Rossella Gobbo (Ita) Vecchia Fontana    
  Marta Bastianelli (Ita) Fenixs - Petrogradets    
  Judith Arndt (Ger) HTC Columbia Women    
  Tatiana Antoshina (Rus) Team Valdarno    
  Noemi Cantele (Ita) HTC Columbia Women    
  Emma Johansson (Swe) Sweden    
  Tatiana Guderzo (Ita) Team Valdarno    
  Marianne Vos (Ned) Nederland Bloeit    
  Annemiek Van Vleuten (Ned) Nederland Bloeit    
  Edita Pucinskaite (Ltu) Gauss RDZ Ormu    
  Evelyn Stevens (USA) HTC Columbia Women    
  Natalia Boyarskaya (Rus) Fenixs - Petrogradets    
  Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Sylwia Kapusta (Pol) Safi - Pasta Zara    
  Charlotte Becker (Ger) Cervelo TestTeam    
  Katie Colclough (GBr) Great Britain    
  Martine Bras (Ned) Gauss RDZ Ormu    
  Oxana Kozonchuk (Rus) Safi - Pasta Zara    
  Andrea Bosman (Ned) Netherlands    
  Linda Melanie Villumsen (NZl) HTC Columbia Women    
  Eleonora Patuzzo (Ita) Safi - Pasta Zara    
  Eivgenia Vysotska (Ukr) Team Valdarno    
  Petra Dijkman (Ned) Netherlands    
  Andrea Graus (Aut) Austria    
  Verónica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Irene Van Den Broek (Ned) Netherlands    
  Valentina Carretta (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Rossella Callovi (Ita) Vecchia Fontana    
  Rosane Kirch (Bra) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Rasa Leleivyte (Ltu) Safi - Pasta Zara    
  Monia Baccaille (Ita) Team Valdarno    
  Polona Batagelj (Slo) Slovenia    
  Trixi Worrack (Ger) Germany    
  Malgorzta Jasinska (Pol) Team System Data    
  Catherine Hare Willianson (GBr) Great Britain    
  Giorgia Bronzini (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Noortje Tabak (Ned) Nederland Bloeit    
  Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu    
  Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Loes Gunnewijk (Ned) Nederland Bloeit    
  Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Nina Ovcharenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Record Rox    
  Oksana Kashchishina (Ukr) Team System Data    
  Sara Mustonen (Swe) Sweden    
  Luisa Tamanini (Ita) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Chiara Vanni (Ita) Vaiano Solaristech    
  Luise Keller (Ger) HTC Columbia Women    
  Belen Lopez (Spa) Lointek    
  Roxane Knetemann (Ned) Netherlands    
  Sigrid Corneo (Slo) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Lucy Martin (GBr) Great Britain    
  Madeleine Sandig (Ger) Germany    
  Chantal Blaak (Ned) Netherlands    
  Hanna Solovey (Ukr) Ukraine    
  Madeleine Olsson (Swe) Sweden    
  Iris Slappendel (Ned) Cervelo TestTeam    
  Ina Teutenberg (Ger) HTC Columbia Women    
  Marie Lindberg (Swe) Sweden    
  Kirsten Wild (Ned) Cervelo TestTeam    
  Romy Kasper (Ger) Germany    
  Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Solaristech    
  Lisa Brennauer (Ger) Germany    
  Alessandra Borchi (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Simona Frapporti (Ita) Vaiano Solaristech    
  Alessandra D'ettorre (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Veronica Andreasson (Swe) Sweden    
  Emilia Fahlin (Swe) HTC Columbia Women    
  Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Inga Cilvinaite (Ltu) Safi - Pasta Zara    
  Daniela Pintarelli (Aut) Austria    
  Marieke Van Wanroij (Ned) Nederland Bloeit    
  Mascha Pijnenborg (Ned) Netherlands    
  Amy Pieters (Ned) Netherlands    
  Olena Sharga (Ukr) Ukraine    
  Christina Kollmann (Aut) Acs Chirio - Forno d'Asolo    
  Svitlana Galyuk (Ukr) Ukraine    
  Gloria Presti (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Svetlana Bubnenkova (Rus) Fenixs - Petrogradets    
  Adrie Visser (Ned) HTC Columbia Women    
  Emilie Aubry (Swi) Cervelo TestTeam    
  Janneke Kanis (Ned) Nederland Bloeit    
  Alona Andruk (Ukr) Safi - Pasta Zara    
  Ilaria Rinaldi (Ita) Team System Data    
  Valentina Bastianelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Tjaša Rutar (Slo) Slovenia    
  Laura Bozzolo (Ita) Team Valdarno    
  Urša Pintar (Slo) Slovenia    
  Jennie Stenerhag (Swe) Sweden    
  Martina Corazza (Ita) Team Valdarno    
  Emma Trott (GBr) Great Britain    
  Giada Borgato (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Chiara Capuzzo (Ita) Vecchia Fontana    
  Francesca Tognali (Ita) Vaiano Solaristech    
  Chiara Bortolus (Ita) Team Valdarno    
  Denise Zuckermandel (Ger) Germany    
  Kirsty Broun (Aus) Team System Data    
  Lesya Kalitovska (Ukr) Ukraine    
  Silvia Valsecchi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi    
  Liza Rachetto (USA) Team System Data    
  Alenka Novak (Slo) Slovenia    
  Eleonora Suelotto (Ita) Gauss RDZ Ormu    
  Ziva Verbic (Slo) Slovenia    
  Mireia Epelde Bikendi (Spa) Lointek    
  Melanie Wotsch (Ger) Germany    
  Debora Galvez Lopez (Spa) Lointek    
  Maria Rosario Rodriguez (Spa) Lointek    
  Tetyana Riabchenko (Ukr) Acs Chirio - Forno d'Asolo

 

 

 

adad
Web site design by GVC